Dzień dobry, nazywam się Joanna Podolska

JESTEM LICENCJONOWANĄ NATUROTERAPEUTKĄ
POSIADAJĄCĄ UPRAWNIENIA DO WYKONYWANIA ZAWODU.


     Naturopatia to filozofia życiowa polegająca na stylu życia jak najbliżej natury. To jedna z gałęzi medycyny naturalnej, której podstawowym założeniem jest wiara w zdolność organizmu do samouzdrowienia. Celem procesu leczenia jest jedynie wspomaganie tej naturalnej właściwości zwalczania chorób, w którą każdego z nas wyposażyła natura, poprzez odkrycie pierwotnej przyczyny dolegliwości i działanie lecznicze u jej źródła. Objawy chorobowe dla naturopaty są jedynie zewnętrzną manifestacją braku równowagi w organizmie.


     Naturopatia opiera się również na wierze w istnienie uniwersalnej energii życiowej, która w zależności od rejonu świata nazywana jest maną, praną, qi lub iskrą bożą i której swobodny przepływ przez ciało jest gwarantem zdrowia.


     Terapie Naturalne to moja życiowa PASJA, to doświadczenie wynikające z lat poświęconych zgłębianiu Natury. Każdą wolną chwilę poświęcam na dokształcanie się, biorę udział w szkoleniach i konferencjach o zdrowiu. Patrzę na człowieka holistycznie, tzn. całościowo. Szukam przyczyny, nie zajmuję się tylko objawami.

 
NATURALNIE ZNACZY HOLISTYCZNIE

     Spotkanie terapeutyczne rozpoczynam od bardzo szczegółowego wywiadu , w którym zbieram informacje o przebytych chorobach, bieżących dolegliwościach, dotychczasowym leczeniu i jego efektach, diecie, rodzaju wykonywanej pracy i o tym, jaki tryb życia prowadzi chory. Po ustaleniu przyczyny dolegliwości pacjenta, proponuję mu sposób leczenia. Często jest to proces długotrwały i wymaga zaangażowania wielu specjalistów medycyny naturalnej.

Ponadto mam ukończone certyfikowane szkolenia z zakresu:

  • uprawnienia Naturoterapeuty
  • szkolenia z zakresu Hydrokolonoterapii
  • szkolenia z zakresu stawiania baniek lekarskich (ogniowych, gumowych, plastikowych)
  • szkolenia z zakresu obsługi urządzeń medycznych Biorezonansu
  • kurs udzielania pierwszej pomocy
  • certyfikat z zakresu Masażu KOBIDO i KINESIOTAPINGU TWARZY