Dieta 5 przemian

     Od zawsze wiadomym jest, że pożywienie jest zmaterializowaną energią a powiedzenie „Jesteś tym , co jesz” oznacza, iż nasze ciała zbudowane są z tego co zjadamy. Złej jakości pożywienie nie daje nam energii, lecz przeciwnie - odbiera. Jedno z kluczowych praw natury mówi, że wszystko się zmienia, również pole energetyczne organizmu człowieka podlega ciągłym zmianą, wynikających z podstawowych procesów życiowych, takich jak oddychanie, trawienie, sen. Na pole energetyczne organizmu mają też wpływ czynniki zewnętrzne jak pożywienie, światło, temperatura, ciśnienie atmosferyczne, wiatr, promieniowanie kosmiczne. Pożywienie to czynnik, za który jesteśmy całkowicie odpowiedzialni. Właściwości pokarmów mogą decydować o zdrowiu i chorobie.

     Najważniejsza jest świadomość, jak ogromne znaczenie dla człowieka ma zmienność pór roku i że jako część przyrody, jesteśmy ściśle związani z cyklem jej przemian. Wiosna wskazuje, że odradzamy się razem z przyrodą, lato to czas owocowych szaleństw i ogromnej aktywności, jesień to gromadzenie energii i przygotowywania się do zimy, która jest porą odpoczynku w przyrodzie. Życie na przekór porom roku to trwonienie własnej energii.

 

Podczas kolejnych pór roku maksimum energii zasila kluczowe organy naszego ciała i dlatego są one ściśle związane z daną porą roku i właściwą dla niej przemianą:
  • Wiosna (Przemiana Drzewa) - maksimum energetyczne wątroby i woreczka żółciowego
  • Lato (Przemiana Ognia) - to maksimum energetyczne serca i jelita cienkiego
  • Późne lato (Przemiana Ziemi) - to maksimum energetyczne śledziony, trzustki i żołądka
  • Jesień (Przemiana Metalu) - to maksimum energetyczne płuc i jelita grubego
  • Zima (Przemiana Wody) - to maksimum energetyczne nerek i pęcherza moczowego

     Pory roku związane są z zaostrzeniem dolegliwości w obrębie organów znajdujących się w energetycznym maksimum. Oddziałując na osłabiony narząd odpowiednim pożywieniem z Przemiany, z którą jest bezpośrednio związany, możemy go wzmacniać. W moim gabinecie znajdziecie Państwo fachową pomoc przy komponowaniu Diety 5 Przemian, znajdziecie wiedzę na temat sposobu tworzenia zbilansowanych i zrównoważonych posiłków.